16 lutego 2012

OFICJALNE STANOWISKO KISSBOX I ISADORA


Tak jak w tytule - oficjalne oświadczenie w sprawie pierwszej polskiej afery box-kosmetycznej.
Nie wiesz o co chodzi? przeczytaj:
 • wpis o lutowym kissboxie *KLIK*
 • wpis o "przeterminowanych kosmetykach w kissbox" *KLIK*

Oficjalne stanowisko Kissbox i informacje uzyskane od dystrybutora produktów IsaDora w Polsce - firmy Baltic Company:

„W celu uzyskania informacji dot. przydatności do użytku produktów przekazanych dla Klientów KissBoxa, zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii do właściciela marki w Szwecji. Otrzymaliśmy następujące oświadczenie:

„Uprzejmie informujemy, że kody drukowane na naszych kosmetykach służą jedynie do identyfikacji konkretnej partii w procesie produkcyjnym. Termin przydatności produktów zależy wyłącznie od czasu, który minął od pierwszego ich otwarcia. W przypadku naszych tuszy do rzęs okres ten wynosi 6 miesięcy, a_w przypadku błyszczyków Fruity Amazing Glaze Coconut - 12 miesięcy.
Jest nam bardzo przykro, że informacji o okresie przydatności po otwarciu brakowało na dostarczonych błyszczykach. Chcielibyśmy zapewnić, że zdarzyło się to po raz pierwszy. Jednocześnie, chcemy podziękować na zwrócenie na ten fakt naszej uwagi. Z pewnością pozwoli nam to uniknąć podobnych przypadków w przyszłości. Sprawdziliśmy kody partii dostarczonych do Państwa produktów i możemy potwierdzić ich jakość oraz bezpieczeństwo użycia.”

Jeśli chodzi o internetowe strony dekodujące kosmetyki, to uzyskane za ich pośrednictwem informacje często mogą dotyczyć daty rejestracji formuły, bądź daty pierwszej serii produkcyjnej. Ani dystrybutor, ani

producent kosmetyków nie gwarantują i nie ponoszą odpowiedzialności za poprawność funkcjonowania tych stron ani za informacje uzyskane za ich pośrednictwem.

Marka IsaDora zawsze dba nie tylko o najwyższą jakość ale również wykorzystuje wszelkie opinie i_komentarze na tak by tworzyć coraz lepsze i cieszące się pełnym zaufaniem kosmetyki.
Chcąc podziękować za otrzymane opinie oraz udział w dyskusji, Firma Baltic Company zdecydowała przekazać wszystkim Paniom, które zakupiły trzecią edycję Kissboxa upominek w_postaci naszego najnowszego tuszu do rzęs IsaDora - Big Bold Mascara.
Tusze zostaną Paniom dostarczone za pośrednictwem Kissbox, szczegóły przekażemy w najbliższym czasie.
Z poważaniem, Baltic Company”

Dla uściślenia kwestii związanych z przydatnością: W Internecie pojawiło się wiele wpisów dotyczących przydatności kosmetyku od jego otwarcia. Poniżej komentarz do tych wypowiedzi: „Co do nadrzędności PAO (Period After Opening – Okres przydatności po otwarciu) nad kodami umieszczonymi – sytuacja jest klarowna i zapisana w prawie polskim jak i unijnym (Pełna treść ustaw znajduje się w źródle - na samym dole wpisu). Podanie terminu trwałości nie jest wymagane, jeżeli minimalny okres przydatności kosmetyku do użycia wynosi więcej niż 30 miesięcy. W tym przypadku należy umieścić znak graficzny (symbol otwartego słoika) oraz podać, wyrażony w miesiącach lub latach, czas, po jakim od otwarcia opakowania kosmetyk może być stosowany bez stwarzania zagrożenia dla zdrowia użytkownika, tzw. PAO (Period After Opening). Jest to czas, w którym producent gwarantuje bezpieczeństwo zdrowotne kosmetyku.”

* * *

... mimo, że "afera" jest oficjalnie zakończona wiele dziewczyn podzieliło się na swoich blogach wątpliwościami co do oznaczeń dat ważności produktów. Temat świetnie objaśnia i (moim zdaniem) wyczerpuje Paula [womanland.blogspot.com]
"Oto jeden z fragmentów oświadczenia który wzbudził we mnie mieszane uczucia:

Termin przydatności produktów zależy wyłącznie od czasu, który minął od pierwszego ich otwarcia. W_przypadku naszych tuszy do rzęs okres ten wynosi 6 miesięcy, a w przypadku błyszczyków Fruity Amazing Glaze Coconut - 12 miesięcy


Nie jest to do końca prawda z uwagi na rozmaite czynniki:


 • produkt mógł być niewłaściwie przechowywany co mogło doprowadzić do utraty części jego właściwości, zaczął się utleniać, wszedł w niepożądaną interakcję z opakowaniem etc...

 • produkty kosmetyczne nie są ważne bezterminowo!

Ten fragment zawiera fałszywą informację i świadomie wprowadza czytających w błąd.

Polskie jak i unijne prawo dotyczące zasad wprowadzania kosmetyków do obrotu mówi iż kosmetyki, które mają datę przydatności do użycia PRZEKRACZAJĄCĄ 30 miesięcy nie muszą posiadać naniesionego na opakowaniu dokładnego terminu ich przydatności."

całość wpisu możecie przeczytać *TU*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 • UNUSUALBLOG.PL
 • dowiedz się więcej...
 • moja kosmetyczka
 • lista życzeń
 • wymianka
 • recenzje a-z
 • katalog lakierów